Skelná minerální vlna Knauf Insulation s ECOSE Technology® obdržela certifikát Red List Free od Declare

By Anonym
Červenec 21, 2021

Produkty ze skelné minerální vlny s ECOSE Technology® od Knauf Insulation jsou prvními výrobky z minerální vlny v rolích a deskách, které jsou v Evropě oficiálně certifikovány štítkem DECLARE.

Aby mohly být produkty certifikovány společností DECLARE, jsou nezávisle analyzovány, zda neobsahují žádné škodlivé nebo zdraví závadné chemické přísady uvedené na Červeném seznamu (Red List) od International Living Future Institute.

Certifikace DECLARE je důležitým nástrojem uznávaným třetí stranou. Veřejně a transparentně ukazuje, že výrobky ze skelné minerální vlny s ECOSE Technology® neobsahují žádný přidaný formaldehyd, žádné přísady zpomalující hoření ani žádné záměrně přidané chemikálie.

Stejně jako zákazníci stále častěji chtějí znát přísady potravin, které konzumují, roste i zájem znát přísady stavebních výrobků. Lidé chtějí mít jistotu, že v domácnostech, školách, kancelářích a nemocnicích nebudou přítomny zdraví škodlivé chemikálie. DECLARE poskytuje tuto jistotu.
Jean-Pierre Pigeolet, Buildings Sustainability Manager

Přírodní ingredience

Štítek DECLARE podtrhuje přírodní složení řešení Knauf Insulation. Produkty jsou vyrobeny z materiálů, které nejsou uvedeny na Červeném seznamu (Red List).

Izolační výrobky ze skelné minerální vlny se skládají přibližně z 90 % ze skelné minerální vlny, která je vyrobena až z 80% recyklovaného obsahu (většina z toho je recyklovaná skleněná střepina) a dalších minerálních panenských surovin, jako jsou písek a vápenec. Zbývajících 10 % tvoří pojivo na biologické bázi a malé množství přísad, které napomáhají technickému výkonu.

Certifikace DECLARE je důležitým veřejným záznamem, který odhaluje každou složku naší minerální skelné vaty bez povrchové úpravy s ECOSE Technology® až na 0,01 % jejího složení.

Výhody kvality vnitřního ovzduší

Před pandemií trávili lidé 90 % svého času v budovách. Toto číslo bude pravděpodobně v minulém roce vyšší. Zdravé vnitřní prostředí budov se postupně stává veřejnou prioritou. Skelná minerální vlna s ECOSE Technology® obdržela také prestižní certifikát Eurofins Gold. Hodnocení Eurofins se zaměřuje na stavební materiály používané v interiéru staveb a jejich nezávadnost vůči klimatu uvnitř budovy.

Certifikaci DECLARE již dříve obdržela foukaná vlna SUPAFIL a minerální vlna Urbanscape určená do skladby zelených střech. Řešení Urbanscape bylo prvním stavebním materiálem v Evropě, který byl certifikován společností DECLARE v roce 2019, zatímco v Severní Americe byla většina našich řešení certifikována již o mnoho let dříve.

Skelná minerální vlna Knauf Insulation s ECOSE Technology® nabízí širokou škálu produktů pro aplikaci do dutin plochých střech přes šikmé střechy a půdy až po dřevěné rámy či modulární a prefabrikované budovy. Naše řešení jsou ideální pro novostavby i renovace a nabízejí vynikající energeticky úsporný výkon, vynikající akustiku a vysokou požární odolnost.

Produkty s certifikátem DECLARE oceňují ziskem bodů i systémy hodnocení zelených budov, jako jsou LEED, BREEAM, DGNB nebo WELL.

Certifikát Declare pro skelnou vlnu s ECOSE Technology®