Systém Urbanscape nově označen certifikaci nové evropské verze DECLARE

Transparentnost složení produktů je pro Knauf Insulation prioritou

By Jiri Hiemer
Srpen 15, 2019

Náš systém Urbanscape z kamenné minerální vaty je první materiál v Evropě certifikovaný novou evropskou verzí DECLARE - produktovým štítkem, na kterém je do detailu zobrazena kompletní skladba produktu a jsou znázorněny související rizika při použití. Získání identifikace štítkem DECLARE je výsledkem více jak dvouleté práce našeho týmu Knauf Insulation Green Solutions. 

Štítek DECLARE v minulosti používal pouze americkou verzi kódů složení materiálů, známých jako CAS registrační čísla, k zveřejnění kompletního složení produktu, včetně všech látek, které by mohly být zdraví škodlivé.

V USA byly naše EcoSeal +, EcoBatt a JetStream Ultra prvními řešeními z minerální vaty, které společnost DECLARE označila v roce 2013.V roce 2017 jsme vydali katalog transparentnosti všech našich výrobků v Severní Americe.

A nyní jsou konečně i pro Evropu, po více než dvou letech práce týmu Knauf Insulation Green Solutions, kódy Evropské chemické agentury (kódy EC prostřednictvím nařízení REACH) uznávány standardem DECLARE pro transparentnost produktu.

"Jsme potěšeni, že naše řešení Urbanscape mohou být nyní označena DECLARE, protože jako společnost jsme důsledně vedli kampaň za univerzální systém harmonizace, který zajišťuje, že informace o chemickém složení materiálů mohou překračovat mezinárodní hranice a používat je tak může každý a všude," říká Jean- Pierre Pigeolet, náš manažer udržitelnosti produktů a budov.

Tento krok je také důležitý, protože DECLARE je používán prostřednictvím systémů Green Building Rating Systems, jako jsou Living Building Challenge, WELL a LEED, k prokázání transparentnosti produktu.

„Naše řešení Urbanscape je ideální pro splnění kritérií v těchto schématech. Obliba Urbanscape roste strmě nahoru, protože zákazníci se stále více zajímají o to, jak izolační materiály ovlivňují udržitelnost a zdraví lidí, kteří je používají, “říká Jure Šumi, ředitelka pro rozvoj podnikání Green Solutions.

Společnost Knauf Insulation se tak stala prvním výrobcem minerální izolace, který získal pro své výrobky certifikaci nové evropské verze DECLARE.