Oslavujte s námi!

10 let od příchodu materiálu s technologií ECOSE na český trh s izolacemi

By Knauf Insulation
Červenec 01, 2019

Společnost Knauf Insulation, spol. s r. o. slaví přesně deset let od uvedení unikátní technologie ECOSE na český trh stavebních izolací.

Jedinečnost materiálu s technologií ECOSE oproti jiným izolantům a především jiným izolačním materiálům z minerální vaty, je založena na inovativní technologii výroby, kdy se minerální vata s technologií ECOSE vyrábí z recyklovaných materiálů bez příměsi formaldehydu a s minimálními emisemi, které by zatěžovaly životní prostředí.

Minerální izolace s technologií ECOSE je tak nejekologičtější stavební izolační materiál na českém trhu, který je balen taktéž do obalu z plně recyklovatelného materiálu. Použití minerální izolace s technologií ECOSE tak navyšuje ekologickou hodnotu rodinných a bytových domů, ale i průmyslových budov, protože jsou zatepleny pomocí minerální izolace z přírodních materiálů.

Technologie ECOSE je postavena na celosvětovém patentu a stejně jako další produkty Knauf Insulation si zachovává typické vlastnosti pro minerální izolaci. Jsou jimi především výborná akustická odolnost, životně důležitá nehořlavost, prodyšnost, díky které minerální izolace dýchá a v neposlední řadě také tepelná izolace, která je ve všeobecném povědomí zapsána díky konstantnímu zachovávání tepla domova, ale hlavně v současných dnech se připomene i udržováním příjemného klimatu uvnitř budov a místností.

Aplikací minerální izolace s technologií ECOSE se může pochlubit řada zajímavých staveb, ať už jsou obecně rodinné či bytové domy, nebo konkrétně autosalony Jaguar či Ford, zoologická zahrada ve Dvoře Králové, divadlo Rozmanitosti v Mostě, nemocnice v Uherském Hradišti či základní škola Sirotkova v Brně, jako představitel řady budov ze školství, které jsou izolovány minerální izolací s technologií ECOSE.

Materiál ECOSE je obsažen v celé škále produktů skelné minerální izolace, a i díky tomu je masově rozšířený po celé České republice. Za deset let od uvedení do prodeje se minerální izolace s technologií ECOSE prodalo již v objemu desítek tisíc tun, což je i výsledek umístění továrny na výrobu materiálu v severočeské Krupce.