Naše řešení

Homeseal pro teplejší, bezpečnější a zdravější stavby

By Knauf Insulation
Březen 15, 2024

Fólie a pásky Homeseal chrání minerální vlnu před vlhkostí, větrem a studeným průvanem a zajišťují dokonalou energetickou účinnost zateplené stavby a lepší pohodu pro majitele domů.

Instalace minerální izolace Knauf Insulation přináší úspory energie, zajišťuje, že v domě je teplo v zimě, chlad v létě a příjemné místo k životu po celý rok. Bohužel existují přírodní síly, které mohou podkopat všechny neuvěřitelné výhody, které minerální vlna nabízí.


Vítr, déšť, studený vzduch a vlhkost

Dokonce i malé mezery a trhliny mezi prvky ve střeše, stěně nebo spojovacím bodě mohou umožnit pronikání deště pod střechu budovy nebo cirkulaci větru kolem pláště budovy. A pokud studený vzduch proudí přes nechráněnou izolaci z minerální vlny, „krade“ úspory energie a vytváří nepříjemný studený průvan.

Vlhkost může špatnou situaci ještě zhoršit. Například kondenzát z koupelny nebo prádelny může proniknout do minerální vlny a způsobit dlouhodobé poškození vodou. To zase může vést ke vzniku nežádoucích plísní, které podkopávají zdravotní nezávadnost jakékoli budovy.

strecha_zatekani.jpg

Víme, jak maximalizovat tepelný výkon

Rozhodující pro dosažení kvalitního zateplení je zaměření se na zajištění vzduchotěsnosti budovy – uzavření netěsných mezer nebo trhlin, které mohou propouštět déšť nebo studený vzduch – a ochranu povrchu minerální vlny před větrem, který „krade“ její tepelný výkon.

Knauf Insulation může pomoci. Vyrábíme širokou škálu prodyšných membrán, fólií a pásek, které si poradí s netěsností a mezerami střech a půdních vestaveb a zároveň chrání izolaci před poškozením způsobeným špatně zvládnutou vlhkostí.

Řada Homeseal nabízí řadu řešení, která jsou šitá na míru pro každou konkrétní aplikaci v budovách, od propustných fólií pro místnosti s nízkou tvorbou vlhkosti, jako jsou ložnice, a řešení s velmi nízkou propustností pro místnosti s vysokou vlhkostí, jako jsou koupelny, až po odolné fólie na ochranu venkovních střech a půdních vestaveb.

homeseal-50-let.png

Testováno na životní cyklus
minimálně 50 let

HOMESEAL LDS je systém výrobků pro zajištění vodotěsnosti a vzduchotěsnosti střešních a stěnových plášťů. Testy životního cyklu byly provedeny v renomovaných laboratořích Kassel University v Německu. Tyto testy potvrdily, že jsou jednotlivé komponenty schopny plnit svůj účel minimálně 50 let.

Homeseal, ochrana pro váš domov

Pojistné hydroizolační fólie Homeseal LDS Knauf Insulation prodyšné a současně odolné vůči povětrnostním vlivům jsou instalovány nad střešními krokvemi a v konstrukcích provětrávaných fasád, aby poskytovaly izolační ochranu před větrem a deštěm.

Parotěsné fólie Homeseal LDS se používají uvnitř pláště budovy k uzavření vzduchových mezer a ochraně izolace před tepelnými ztrátami a vlhkostí zevnitř budovy.

Pásky Homeseal LDS a tmel LDS nabízejí snadnou, bezpečnou a dlouhotrvající adhezi pro tyto membrány, aby byla zajištěna dokonalá a odolná instalace. 
 

Chcete-li se dozvědět více o naší produktové řadě Homeseal, stáhněte si naši brožuru zde: 
Brožura Homeseal    Produkty Homeseal

Homeseal products 2018, Knauf Insulation