Ministr životního prostředí Petr Hladík navštívil náš závod v Krupce

By Knauf Insulation
Září 19, 2023

Ministr životního prostředí Petr Hladík a ředitel Státního fondu životního prostředí Petr Valdman navštívili spolu s představiteli města Krupka a Ústeckého kraje závod na výrobu tepelné minerální izolace Knauf Insulation v Krupce u Teplic.

Místo nebylo vybráno náhodně. Právě v těchto dnech byl obnoven příjem žádostí o dotaci z programu Nová zelená úsporám. Byl také představen nový program Oprav dům po babičce. A to vše s vizí ke snížení energetické náročnosti stávajících budov, ke které mají motivovat finanční podpory na zateplení, výměnu oken, výměnu plynového kotle či pořízení rekuperace.

Zprávu Dotace pro úsporné bydlení odvysílala v Událostech Česká televize

Ministr životní prostředí Petr Hladík a Radek Bedrna, výkonný ředitel společnosti Knauf Insulation pro východní Evropu a Blízký východ,   

Klíčové body dne:

  • Ministr životní prostředí Petr Hladík ohlásil zahájení příjmu žádostí o dotaci z renovačního programu Nová zelená úsporám na podporu renovace bytových domů. Týden na to se otevře program i ostatním zájemcům.

  • Radek Bedrna, výkonný ředitel společnosti Knauf Insulation pro východní Evropu a Blízký východ, zdůraznil důležitost podobných programů pro české stavebnictví jako protikrizového opatření a ocenil účelnost dotací, když vedou do zhodnocení majetku a vrátí se v úsporách energie.

  • Ředitelka Asociace výrobců minerální izolace Marcela Kubů ocenila stabilitu programu a jeho přínosy pro zvýšení renovačního tempa, které je u nás stále bohužel nedostatečné.

  • Ministr spolu s ředitelem továrny Janem Brázdou navštívili dům pro seniory města Krupka. Knauf Insulation před 10 lety inicioval jeho celkovou rekonstrukci, která byla financována z dotačního programu od SFŽP.