Firemní novinky

Oběhové hospodářství: V belgickém Vise spuštěna nová služba na recyklaci stavebního a demoličního odpadu

By Knauf Insulation
Březen 31, 2022

Společnost Knauf Insulation oficiálně otevřela nové zařízení na recyklaci skelné minerální vlny v belgickém Visé v hodnotě 15 milionů EUR.  Vydláždila tak cestu nové recyklační službě pro stavební a demoliční průmysl.

Slavnostního otevření se zúčastnil Olivier de Wasseige, výkonný ředitel Walloon Enterprise Network (UWE), Belgie, který zařízení popsal jako milník k vytvoření skutečného oběhového hospodářství ve stavebnictví, které je zodpovědné za 35 % evropského odpadu

Ve Francii se ročně vyprodukuje asi 85 000 tun odpadu ze skelné minerální vlny, zatímco v Belgii a Nizozemsku je to asi 30 000 tun, z toho 26 000 tun pochází z demolic.

Nulový odpad na skládkách do roku 2025

Místo skládkování nebo spalování nové zařízení vezme tento odpad zpět a přemění ho na novou skelnou minerální vlnu jako součást nové služby Knauf Insulation známé jako RESULATION – která, jak název napovídá – oslavuje průkopnický nový přístup k RECYKLACI v IZOLAČNÍM průmyslu.

Kromě této nové služby bude RESULATION také recyklovat výrobní odřezky ze závodu na výrobu skelné minerální izolace Visé společnosti Knauf Insulation pomocí speciální výrobní linky a pece v závodě.

Dominique Bossan, člen řídícího výboru Knauf Group a generální ředitel společnosti Knauf Insulation pro Evropu, Střední východ a Asii, řekl: „Nové zařízení je důležitým krokem k dosažení závazku společnosti Knauf Insulation generovat do roku 2025 nulový odpad na skládkách jako součást firemní strategie udržitelnosti Za lepší svět.

„To nicméně také ukazuje, jak naše společnost nezůstává jen u slov, když jde o oběhové hospodářství, také poskytuje zákazníkům výkonnou, efektivní a jednorázovou alternativu ke skládkování nebo spalování.

"To je dobré pro obchod, dobré pro naše zákazníky a skvělé pro planetu."

 

Zde se dozvíte více o novém recyklačním zařízení společnosti Knauf Insulation ve Vise a nové službě RESOLUTION.