REVIT NEWS: BIM implementace s Autodesk Revitem ve společnosti Knauf Insulation

By Knauf Insulation
Listopad 11, 2021

Štěpán Lášek, aplikační manažer Knauf Insulation v rozhovoru pro magazín REVIT NEWS o pohledu zavádění BIM do projektové činnosti a využití řešení postaveném na Autodesk Revit pro systém větraného zateplení fasád.

Krok za krokem zavádíme v Knauf Insulation řešení BIM, moderní, inteligentní proces pro tvorbu a správu projektů založený na modelu.

Jako první jsme BIM využili na systému provětrané fasády Diagonal 2H, který v zásadě využívá konečný počet opakujících se prvků. Proto přesunutí zpracovávání návrhů do polohy automatizace bylo jen otázkou času. Již ve fázi nabídky lze připravit relativně přesný návrh. Pomocí BIM zrychlujeme i zkvalitňujeme výstupy pro projekční podporu Vašich projektů. Kromě základní sady výkresů lze na přání během chvilky odeslat specifický pohled nebo řez přímo na stavbu.

Rozhovor vyšel v magazínu pro projektanty, architekty a manažery stavebních firem. Další články o problematice BIM standardizace a 3D navrhování staveb jsou dostupné v elektronické verzi magazínu REVIT NEWS.  

Rozhovor ve formátu pdf.