Firemní novinky

Společnost Knauf Insulation oznamuje akvizici závodu v Rumunsku k uspokojení rostoucí regionální poptávky

By Knauf Insulation
Únor 03, 2022

Společnost Knauf Insulation podepsala smlouvu o nabytí závodu na výrobu skelné minerální vlny ve středním Rumunsku.

Akvizice závodu přinese řešení Knauf Insulation blíže k zákazníkům z rychle rostoucích trhů Rumunska, východní Evropy a regionu Společenství nezávislých států.

Dominique Bossan, Výkonný ředitel společnosti Knauf Insulation pro Evropu/ Střední východ/ Asii a člen řídícího výboru skupiny Knauf, uvedl: „Rumunská akvizice podpoří růstové ambice společnosti Knauf Insulation a přidá další kapacitu k uspokojení rostoucí poptávky po našich řešeních ve východní Evropě a v regionu Společenství nezávislých států.

„Knauf Insulation plánuje investovat do špičkových technologií a modernizace rumunského závodu a přivést výrobní procesy k našim standardům vysoké kvality. To zajistí nejlepší možná řešení pro naše zákazníky; to také zaručí bezpečné pracovní podmínky pro naše zaměstnance a nejvyšší ekologické standardy v souladu s naším závazkem Za lepší svět.“

Adrian Garofeanu, Generální ředitel Knauf Insulation pro Rumunsko a Bulharsko, řekl: „Jako rodinný podnik s Lidkostí jako jednou z našich základních hodnot je pro nás velmi důležité, abychom byli dobrým zaměstnavatelem a dobrým sousedem ve všech komunitách, ve kterých působíme. V každé fázi akvizičního procesu a při každém kroku modernizace továrny bude Knauf Insulation úzce spolupracovat s týmy v závodě, místní komunitou a úřady.

Po uzavření transakce bude závod se sídlem v Târnăveni v oblasti Mureș modernizován na výrobní standardy Knauf Insulation. Společnost Knauf Insulation vyrábí inovativní skelnou minerální vlnu s ECOSE Technology®, která se skládá až z 80 % z recyklovaného skla.

 

O Knauf Insulation

Produkty Knauf Insulation šetří energii, snižují emise a jsou zárukou budov šetrných k životnímu prostředí a ke zdraví a bezpečí lidí.

S více než 40 lety zkušeností v izolačním průmyslu nyní zaměstnáváme více než 5 500 lidí ve více než 40 zemích s 27 výrobními závody v 15 zemích.

Knauf Insulation je součástí skupiny Knauf, která zaměstnává více než 35 000 lidí po celém světě, provozuje více než 250 továren a generuje tržby přesahující 10 miliard eur. Skupina Knauf byla založena v roce 1932 a je rodinnou společností řízenou hodnotami Partnerství, Závazku, Podnikání a Lidskosti.