Teplický deník: Zlepšovatelé z krupského Knaufu mají kreativní myšlení a srdce na pravém místě

By Knauf Isulation
Leden 27, 2023

Je zřejmé, že invence a kreativita našich zlepšovatelů v krupském závodě Knauf Insulation neztrácí dech. V roce 2022 navrhli naši zaměstnanci celkem 62 zlepšovacích návrhů, zaměřených na úspory nákladů, zvyšování účinnosti procesů nebo jejich energetické účinnosti, kvality výroby a servisu a také do zlepšování kultury bezpečné práce.

Ředitel závodu KI v Krupce Jan Brázda a manažer trvalého zlepšování Václav Holý, předali ceny nejlepším zlepšovatelům, mezi nimiž vynikl Pavel Potměšil jako zlepšovatel roku 2022.


„Nepřestává mě fascinovat, kde se každoročně berou ty desítky výborných nápadů. Problém, zejména pro technické vedení závodu, je vůbec to množství nápadů nejen vyhodnotit, ale především zajistit následnou realizaci přijatých a oceněných nápadů. Kapacity týmů jsou omezené, stejně jako investiční zdroje. Od podání nápadu k jeho realizaci je často nutno udělat ještě hodně práce. Nechceme ale lidi zklamat. Mají nastavený motivační systém k dotahování svých myšlenek do vítězných konců. Když vidíte svůj nápad, že funguje, že přináší benefity, je to ta největší satisfakce a zároveň motivace tvořit další inovace. Máme v cílech míru realizace přijatých zlepšováků 50 % a v oblasti BOZP 90 %. Nestíháme, ale díky za to“ shrnul proces zlepšování v roce 2022 ředitel závodu Jan Brázda.
 

Celé znění článku je k dispozici na stránkách Teplického deníku.