Lesy ČR

Choceň
Lesy ČR

Koncept hmotového návrhu a rozložení provozu administrativní budovy Lesy ČR Choceň využívá svažitosti a tvaru pozemku. Výsledkem je dvoupodlažní stavba s pultovou střechou na půdorysu oblouku. Objekt se skládá z monolitického železobetonového podzemního podlaží, na kterém stojí lehká dřevostavba. Hlavní vstup z ulice se nachází v úrovni nadzemního podlaží, tj. dřevostavby. Parkoviště a vstup pro zaměstnance jsou umístěny z druhé strany budovy o patro níže.

Zateplení dřevostavby

Dřevěné konstrukce nadzemní části jsou zatepleny minerální vlnou UNIFIT 032 s vynikajícími tepelně technickými i mechanickými vlastnostmi. Izolace je určena zejména pro zateplování šikmých střech, ale její použití je vhodné i do jiných stavebních dřevěných konstrukcí obdobného charakteru, včetně konstrukcí svislých a vodorovných.

Skeletovou konstrukci dřevostavby tvoří sdružené rámy o dvou polích, prostorová stabilita je zajištěna ocelovými táhly. Zateplení obvodových stěn je realizováno provětrávanou fasádou s vloženou tepelnou izolací UNIFIT 032 ve dvou vrstvách (tl. 160 mm, 60 mm). Finální pohledovou vrstvu tvoří svislý prkenný modřínový obklad s povrchovou úpravou olejováním. Pultová střecha je zateplena ve dvou vrstvách izolací UNIFIT 032, tl. 2 x 140 mm.

Obvodové železobetonové stěny podzemního podlaží jsou zatepleny kontaktním způsobem s použitím tepelného izolantu pro spodní stavbu. Vnější obklad je realizován štípanou břidlicí.

IMG_9802.jpg
IMG_9815.jpg
IMG_9819.jpg
IMG_9827.jpg

 

Použitý materiál
Zákazník Lesy České republiky
Lesy ČR Realizace: 2019
Autor Architektonický ateliér Archiceps
Realizace Chládek & Tintěra Pardubice