Tělocvična

Paskov
Tělocvična

Cílem bylo zhotovit stavbu tělocvičny při Základní škole Paskov, která bude s minimem nadbytečně investovaných prostředků plnit více než základní požadavky investora.
Příznivé akustiky stanovené normami je dosaženo aplikací obkladových desek Heraklith, které současně vykazují požadovanou mechanickou odolnost, požární odolnost konstrukce a i chtěnou estetickou a ekologickou stránku.

Školní zařízení pro děti klade důraz na maximální využitelnost prostor a bezpečnost. Ve všech stavbách tohoto druhu je nutné udržet dobu dozvuku ve stanovených mezích, aby byl sportovní výkon co možná nejpříjemnější a zároveň u kolektivních sportů vůbec možný. S použitými konstrukcemi a materiály je spojen požadavek i na funkční bezpečnost, zejména na odolnost povrchů proti vrženému míči, a s ohledem na množství dětí a dalších osob při užívání stavby je nutné plnit i požárně bezpečnostní požadavky na shromažďovací prostory. V případě požáru hraje velkou roli zejména bezpečnost obkladu stropních konstrukcí. Jeho chování za této kritické situace musí být bezpečné. To znamená, že i když bude obklad namáhán požárem, bude stále bezpečné pod ním uživatele evakuovat.

Všechny výše zmiňované požadavky splňují akustické obkladové desky Heraklith, které byly použity na přímé opláštění střešní konstrukce v interiéru tělocvičny. Zároveň díky tepelněizolačním vlastnostem desek Heraklith je podpořeno snížení přehřívání střešní desky s eliminací systémových tepelných mostů (kotvy tepelné izolace ve střešním plášti).

Akustický, dřevovláknitý materiál byl zvolen také se snahou o používání příjemných a zároveň přírodě co nejbližších materiálů.

IMG_8658.jpg

IMG_8673-2.jpg
IMG_8694.jpg
IMG_8690.jpg

 

Použitý materiál
Zákazník Město Paskov
Tělocvična Realizace: 2018
Autor Architektonický ateliér DUPLEX
Provedení STAMONT – POZEMNÍ STAVITELSTVÍ s.r.o.