Špatně zakotvená hmoždinka představuje zvýšené riziko prokreslení hmoždinek na fasádě. Často bývají hmoždinky příliš zatlučené nebo křivě osazené. Rozdílná tloušťka stěrkové vrstvy a tepelný most hmoždinky pak může vést k jejímu prokreslení.

Tento problém řeší zápustná montáž šroubovacích hmoždinek s integrovanou zátkou SMARTfix S. Při jejich zapuštění dojde k přesnému osazení hmoždinky do otvoru a okamžitému uzavření integrovanou zátkou. Tyto hmoždinky také vytváří výrazně menší bodový tepelný most.

Pracovní postup

1. Do dutinových (Porotherm) a vysoce porézních materiálů (Ytong) nepoužívejte příklep. Do pórobetonu je vhodný spirálový vrták, do plných materiálů vrták SDS plus s příklepem. Minimální vzdálenost otvoru od rohu a ostění je 100 mm. V minerálních fasádních deskách začněte s vrtáním až po jejich propíchnutí.Vyvrtejte otvor vždy kolmo. Hloubka vrtu musí být o 10 mm delší než kotevní délka použité hmoždinky. U plných materiálů vyčistěte vyvrtaný otvor několikrát vytažením vrtáku za chodu.

2. Vsuňte hmoždinku SMARTfix S do otvoru a jemně na ni poklepejte gumovou paličkou nebo kladívkem. 

zatepleni-fasady-13-1.jpg

3. Použijte Aplikační nástavec a zapusťte hmoždinku až na doraz nástavce. Hmoždinky můžete ponechat bez stěrkové vrstvy vystavené UV záření maximálně po dobu 6 týdnů.

zatepleni-fasady-14-1.jpg

Máte zájem o cenovou nabídku na naše produkty? Vyplňte poptávkový formulář